ENG

Wystawa rzeźb Józefa Wilkonia w Limited Edition

Wydarzenia

Brązy Wilkonia

Wystawa najnowszych rzeźb autorstwa Józefa Wilkonia

– wystawa online połączona z wystawą w Atelier Limited Edition

ul. Boboli 6/12, Mokotów, Warszawa

Kuratorka wystawy: Wiesława Wideryńska

Galeria Limited Edition (www.limitededition.pl)

 

ARTEkspozycja:

www.limitededition.pl

Wywiad - YouTube

 

 

Od 15 października 2018 galeria sztuki Limited Edition zaprasza na wystawę pt. „Brązy Wilkonia” poświęconą unikalnym rzeźbom Józefa Wilkonia, wykonanym w technice brązowych odlewów prezentowaną w Atelier Limited Edition. Uzupełnieniem rzeczywistej wystawy jest wirtualna ekspozycja dostępna od 5 października na www.limitededition.pl.

Wydarzenie mające na celu pokazanie twórczości Józefa Wilkonia w nowej niepowtarzalnej odsłonie, dotyczy niezmiennego od lat przymierza twórcy ze światem przyrody. Artysta w swoim dorobku posiada przede wszystkim psychologiczne portrety zwierząt. Pełne optymizmu przestrzenne ilustracje, które zasłużyły sobie na miano wilkoniowatych, znajdują się w ponad 200 publikacjach w Polsce i zagranicą.

Na wystawie online oraz w przestrzenii galerii Limited Edition, będzie można zobaczyć te wizerunki w wersji limitowanej kolekcjonerskiej. Organizatorzy po raz pierwszy zaprezentowali te prace niespełna tydzień wcześniej, podczas 16. edycji Warszawskich Targów Sztuki. Warto dodać, że 5 czerwca 2018 r. w Muzeum Historii POLIN w Warszawie po raz 23 zostały wręczone najważniejsze nagrody miesięcznika „Zwierciadło”. Nagrodę Specjalną odebrał wówczas Józef Wilkoń „za wierność sobie i wartościom, zwłaszcza w czasach, kiedy było to bardzo trudne. Za bycie mistrzem dla młodego pokolenia twórców, kształtowanie wyobraźni pokoleń. Za talent, pasję i autorytet.”

Właścicielka galerii oraz Józef Wilkoń zapraszają do atelier oraz na www.limitededition.pl. Złożony charakter zaplanowanych działań skupionych wokół wybitnego nazwiska to wydarzenie uniwersalne i godne polecenia zwłaszcza dlatego, że umożliwia spotkanie z tak zasłużoną dla sztuki osobowością.

 

Wystawa ,,Brązy Wilkonia”– ekspozycja online (5 października - 31 stycznia 2018) oraz wystawa w Atelier

Limited Edition (15 października - 31 stycznia 2018)

Premiera rzeźb odbyła się w ramach 16. Warszawskich Targów Sztuki 2018 (Arkady Kubickiego Zamku Królewskiego, plac Zamkowy 4, 00-277 Warszawa)

Galeria Limited Edition – www.limitededition.pl

Wystawa online dostępna w języku polskim na: http://www.limitededition.pl

ORGANIZATOR

Galeria Sztuki Współczesnej Limited Edition

PATRONI MEDIALNI

Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

Fundacja „Arka” im. Józefa Wilkonia

Rynek i Sztuka

Pałac w Radziejowicach

Zwierciadło.pl

Weranda

Pełna informacja prasowakategoria: Wydarzenia, autor: Dział komunikacji, dodano: 2018-10-16 07:55:18, czytane: 1379 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego