ENG

Nominacje dla orońskich wydawnictw

Wydarzenia

Ogłoszono wyniki konkursów, w których udział wzięły dwa katalogi wydane przez Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku w roku 2017.

W 58. Konkursie Polskiego Towarzystwa Wydawców Książek Najpiękniejsze Książki Roku 2017 wzięło udział 88 firm wydawniczych, które nadesłały 162 tytuły opracowane przez polskich twórców (ilustratorów, grafików, typografów). Nominację w kategorii „Katalogi, wydawnictwa bibliofilskie i inne” zdobyła publikacja „Jacek Jagielski” opracowana graficznie przez Pawła Osiala; druk i oprawa: Instytut Technologii Eksploatacji Państwowy Instytut Badawczy w Radomiu.

W konkursie Dobry Wzór 2018, zorganizowanym przez Instytut Wzornictwa Przemysłowego, pozytywnie oceniono i zakwalifikowano do finału katalog „O potrzebie tworzenia widzeń”, którego autorem projektu jest Alicja Kobza; druk i oprawa: Instytut Technologii Eksploatacji Państwowy Instytut Badawczy w Radomiu. Tym samym publikację zobaczyć będzie można na wystawie „Dobry Wzór 2018”, ocenianej przez środowisko projektantów i przedsiębiorców jako najlepsza wystawa designu w Polsce. Otwarcie zaplanowano na 25 października 2018.

Projektantom gratulujemy!

Jacek Jagielski

O potrzebie tworzenia widzeńkategoria: Wydarzenia, autor: Halina Gajewska, dodano: 2018-07-31 09:08:16, czytane: 1171 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego