ENG

OROŃSKO/EKOLOGICZNIE

Warsztaty 18 – 29 września 2017

Wydarzenia

OROŃSKO/EKOLOGICZNIE

Warsztaty 18 – 29 września 2017

Wystawa Orońsko/Ekologicznie 02-09 listopada 2017

Miejsce: Galeria „Oranżeria”

 

Już 18 września rozpoczynamy cykl warsztatów interdyscyplinarnych dla dzieci i młodzieży w zaprzyjaźnionych placówkach oświatowych oraz na terenie Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku. Będzie to cykl 4 zajęć teoretyczno-praktycznych dla każdej z 10 grup uczestników w wieku od 6 do 18 lat, mających na co dzień utrudniony dostęp do edukacji kulturalnej, zwłaszcza do wydarzeń odbywających się poza ich stałym miejscem zamieszkania.

W projekcie biorą udział uczniowie publicznych szkół podstawowych w Ciepłej, Guzowie i Orońsku; szkoły podstawowej Montessori w Szydłowcu; podopieczni Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego w Wierzbicy oraz dzieci z przedszkola "Malinowy Ogród" w Szydłowcu.

Warsztaty mają na celu wspólne odkrywanie wartości w świecie przyrody a uczestnicy będą zdobywali wiedzę o lokalnym krajobrazie i jego najdrobniejszych elementach. Będą też mieli okazję, aby spróbować swoich sił w sztukach animacji, fotografii oraz grafiki.

Cykl warsztatów zakończy się wystawą w Galerii „Oranżeria”, która pod hasłem „Orońsko/Ekologicznie" będzie prezentować prace uczestników - zdjęcia, projekty zielników, instalację dźwiękowo-wizualną, co w sposób szczególny podniesie rangę wydarzenia oraz działań uczestników.

Pragniemy pokazać jak silnie sztuka łączy się otaczającą nas rzeczywistością, że funkcjonowanie człowieka w świecie przyrody wymaga uwagi, a wiedzę o tym czego jesteśmy częścią, można zdobyć poprzez osobiste doświadczenia i zabawę.

Osoby odpowiedzialne za realizacje projektu: Małgorzata Karkosz, Anna Siekierska, Damien Brailly oraz Irka Jazukiewicz

Oprawa graficzna projektu: Małgorzata Gurowska

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.kategoria: Wydarzenia, autor: Paweł Czyż, dodano: 2017-09-14 15:14:59, czytane: 3675 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego