ENG

Europejskie Dni Dziedzictwa

Wydarzenia

Europejskie Dni Dziedzictwa to największy w Europie projekt społeczno-edukacyjny, a także najważniejsze święto zabytków kultury Starego Kontynentu.

Głównym celem EDD jest szeroko pojęta edukacja historyczna i kulturalna, promowanie różnorodności regionalnego dziedzictwa kulturowego, podkreślenie wspólnych korzeni kultury europejskiej oraz propagowanie dialogu międzykulturowego.

Co roku we wrześniu kraje, w których odbywa się to wydarzenie, udostępniają do zwiedzania szerokiej publiczności liczne zabytki i miejsca kultury, a także organizują wykłady, wystawy i inne imprezy towarzyszące skierowane do różnorodnej grupy odbiorców, co nadaje wydarzeniu uniwersalnego wymiaru.

Z okazji tegorocznej edycji Europejskich Dni Dziedzictwa Centrum Rzeźby Polskiej proponuje min. oprowadzanie związane z orońskim ekosystemem, historią, rzeźbami, plener malarski dla dzieci oraz warsztaty fotograficzne „Świetlne rysunki"

Zapraszamy serdecznie.

16 września 2017

12.00 - 13.00

oprowadzanie dla dorosłych „Krajobraz oroński - przyroda parku''; oprowadzanie związane z poszczególnymi elementami składającymi się na całość krajobrazu Orońska: orońskim ekosystemem, historią XIX wiecznego założenia parkowego i rzeźbami historycznymi.

12.00 - 13.00

plener malarski dla dzieci przed Pałacem Józefa Brandta: zapoznanie z postacią Brandta i jego malarstwem na podstawie analizy dzieł znajdujących się w kolekcji CRP, ćwiczenia z malarstwa sztalugowego na świeżym powietrzu.

17 września 2017

12.00 - 13.30

plener malarski dla dzieci przed Pałacem Józefa Brandta: zapoznanie z postacią Brandta i jego malarstwem na podstawie analizy dzieł znajdujących się w kolekcji CRP. ćwiczenia z malarstwa sztalugowego na świeżym powietrzu.

13.30 - 15.00

rodzinne warsztaty fotograficzne „Świetlne rysunki": spacer po parku i szukanie inspiracji, tworzenie „świetlnych obrazów" - fotografia cyfrowa.

 kategoria: Wydarzenia, autor: Paweł Czyż, dodano: 2017-09-11 10:33:47, czytane: 1340 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego