ENG

Kolejny Niespodziewany Początek Jesieni już za nami

Wydarzenia

Kolejny, piętnasty już festyn z cyklu „Niespodziewany Początek Jesieni” za nami. W tym roku w prawdziwie jesiennej aurze, bawiliśmy się w rytmie węgierskich czardaszy. Stali bywalcy Orońska nie zawiedli i mimo deszczu przyjechali licznie by posłuchać gwiazdy dnia – węgierskiego zespołu VOJASA, który po licznych wojażach zagranicznych, żywiołowo zagrał w Orońsku porywając do spontanicznego tańca publiczność. Koncert klasycznej muzyki węgierskiej dał kwartet Molto Bene, który na potrzeby tej imprezy dokooptował do składu sopranistkę Monikę Świostek.

Grupa aktorów scen warszawskich przygotowała performatywne czytanie książki „Bartok i

drewniany książę”, w pałacyku Józefa Brandta odbyły się warsztaty śpiewu dla dzieci prowadzone unikatową metodą Zoltana Kodaly’a. Dla dzieci przygotowana była również gra terenowa, która ze względu na niesprzyjającą aurę została przeniesiona do budynku Muzeum Rzeźby Współczesnej, tam też zorganizowano kino z prezentacją animowanych filmów węgierskich dla dzieci i dla dorosłych oraz warsztaty rzeźbienia w glinie i wielkie malowanie. Na zakończenie festynu odbył się konkurs wiedzy o Węgrzech, każdy z uczestników otrzymał nagrody ufundowane przez sponsorów imprezy. Na tych, którzy zgłodnieli, na stoisku restauracyjnym czekały specjały kuchni węgierskiej, dzieci mogły napić się lemoniady z czarnego bzu a dorośli wziąć udział w degustacji win węgierskich.

Mimo przykrej niespodzianki, jaką sprawiła tego dnia pogoda „Niespodziewany Początek Jesieni” z całą pewnością był imprezą udaną, ci którzy przyszli, wracali zadowoleni i pełni wrażeń. Dziękujemy sponsorom i przyjaciołom Centrum Rzeźby Polskiej, bo to w dużej mierze dzięki ich pomocy i hojności odbyła się ta impreza.

NPJ 2017 sponsorzy i patronatkategoria: Wydarzenia, autor: Izabela Sosnaowska-Kozieł, dodano: 2017-08-23 08:26:54, czytane: 1538 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego