ENG

Majowe pobyty artystów

Pobyty indywidualne

W maju przebywają w Orońsku trzy artystki uprawiające klasyczną rzeźbę w tradycyjnych materiałach, panie są częstymi gośćmi w Orońskich pracowniach, przyjeżdżają do Centrum regularnie od wielu lat.

Ewa Beyer-Formela, która zwykle tworzy duże formy w kamieniu i drewnie, tym razem pracuje w glinie i brązie. Podczas tego pobytu, wykonuje odlewy w brązie i małe formy w porcelanie. W ramach stypendium marszałka województwa pomorskiego realizuje pracę pt. „Flora i fauna”.

Danuta Jarzyńska przy użyciu młotka, dłuta i szlifierki kątowej wykuwa w granicie pierwszą z serii prac, która „jest elementem procesu poszukiwania tajemnicy zawartej w kamieniu…”.

Danuta Krakowiak również pracuje w kamieniu, wykonuje kilka kameralnych rzeźb: „Śpiący rycerz”, „Tancerka flamenco”, „Bliźniaki”.

Coraz rzadziej rzeźbiarze realizują swoje prace wykorzystując tradycyjne techniki, dlatego bardzo cieszą nas takie pobyty, podczas których artyści bazują na klasycznym warsztacie rzeźbiarskim.kategoria: Pobyty indywidualne, autor: Iza, dodano: 2017-05-19 13:54:07, czytane: 2305 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego