ENG

ART WALK OPEN CALL 2017

Wydarzenia

Fundacja Sztuka w Mieście w partnerstwie z Ghelamco Poland ogłosiła wolny nabór - konkurs ART WALK OPEN CALL 2017 - na opracowanie koncepcji wystawy artystycznej w przestrzeni Art Walk na placu Europejskim w Warszawie.

Plenerowa galeria Art Walk to specjalnie zaprojektowana konstrukcja dostosowana do całorocznego eksponowania obrazów, rzeźb i instalacji artystycznych. Pasaż wystawienniczy długości 57 metrów składa się z 20 segmentów, każdy z „oknem” na wewnętrzną galerię. Pasaż funkcjonujący od maja 2016 gościł do tej pory cztery wystawy. Niemal 30 artystów przedstawiło w nim ponad 60 dzieł. Dotychczas zrealizowano tu między innymi takie projekty jak „Neon Inn”, prezentujący neony jako ważny element miejski historii i współczesności Warszawy (wśród artystów prezentujących swoje prace byli m.in. Joanna Rajkowska, Wojciech Dada czy Rene Wawrzkiewicz; kuratorem wystawy była Marta Czyż), czy „Człowiek Ciało Proces” – wystawę organizowaną przez Akademię Sztuk Pięknych (kurator: prof. Paweł Nowak) i prezentującą efekty prac studentów i absolwentów uczelni.

Konkurs ma otwartą formułę. Wziąć w nim udział mogą osoby lub zespoły mające doświadczenie w organizacji wystaw, jednak nie stanowi to bezwzględnego warunku.

Uczestnicy wskazują osobę – kuratora – koordynatora mającego możliwości podjęcia się realizacji w przypadku wybrania ich projektu przez Jury.

 

W dniu 1 kwietnia o godzinie 11:00 odbędzie się wizja lokalna obiektu.

Na prace konkursowe czekamy do 17 maja 2017.

Regulamin oraz pliki z materiałami, a także szczegółowa informacja na temat działania opublikowane są na stronie internetowej www.artwalk.sztukawmiescie.pl/open-call-2017/kategoria: Wydarzenia, autor: Paweł Czyż, dodano: 2017-03-27 12:37:03, czytane: 741 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego