ENG

Wymiana artystów z Górnej Bawarii i Polski

Wydarzenia

Od 1 marca 2017 roku na pobycie twórczym w Centrum Rzeźby Polskiej gościmy stypendystów zakwalifikowanych do drugiej tury wymiany artystycznej pomiędzy naszym ośrodkiem a Europejskim Domem Sztuki Górnej Bawarii Schafhof.

Franz Ferdinand Wörle specjalizuje się w rzeźbie, nie stroni również od rysunku i performance, w Orońsku zamierza wykonać małe formy rzeźbiarskie odlane w żeliwie pod wspólnym tytułem „Gate to Orońsko”. Przy udziale uczniów z Liceum Plastycznego w Radomiu zaplanowany jest performance „Boat to Orońsko”.

https://www.woerle-f-f.de/

Jadranka Kosorcic pracować będzie nad długoterminowym projektem „Blind date”. Osoba zaproszona na „randkę w ciemno” zostanie „utrwalona” w dwojaki sposób: na taśmie – podczas rozmowy oraz na papierze – w formie portretu wykonanego przez artystkę za pomocą prostych linii.

http://www.jadrankakosorcic.com/

Elisabeth Heindl wykonuje swoje rzeźby przy użyciu różnych materiałów i technik. W Orońsku będzie kontynuowała swój projekt „o.T”.

http://www.elisabeth-heindl.de/?lang=en

Anne Pfeifer w swoich realizacjach wykorzystuje różnorodne materiały wydające dźwięki (pracując z metalem czy drewnem używa komputera Raspberry Pi).

https://www.annepfeifer.com/

Wystawa prac powstałych podczas wymiany artystów będzie miała miejsce w Schafhof, Freising k/Monachium od 29 kwietnia do 18 czerwca 2017, natomiast pokaz w Orońsku planowany jest jesienią 2017 roku.kategoria: Wydarzenia, autor: , dodano: 2017-03-20 14:43:51, czytane: 950 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego