ENG

Ryszard Ługowski „Muśnięcie grawitacji” – finisaż

Wydarzenia

W niedzielę 15 stycznia odbył się finisaż wystawy Ryszarda Ługowskiego „Muśnięcie grawitacji. Prace z lat 1984–2016”. Ekspozycja, którą mogliśmy oglądać w CRP od 26 listopada 2016 była drugim pokazem tego artysty w Orońsku, poprzedni „Premedytacje, Symulacje; Miska ryżu, terapia dla duszy” prezentowana była w roku 2011.

„Muśnięcie grawitacji. Prace z lat 1984–2016” to pierwszy retrospektywny pokaz bogatej i różnorodnej twórczości artysty, wyboru prac dokonał pomysłodawca i kurator wystawy Stefan Szydłowski.

Podczas finisażu, kuratorzy wystawy: Stefan Szydłowski i Jarosław Pajek podziękowali artyście za możliwość pokazania jego prac, była to również okazja do zaprezentowania katalogu poświęconego działalności artystycznej Ryszarda Ługowskiego w latach 1987–2016. Autorami tekstów są Eulalia Domanowska i Stefan Szydłowski. Teksty krytyczne uzupełnione zostały fotografiami oraz wykazem wystaw. Jak wszystkie publikacje orońskie również ten katalog jest wydany bardzo starannie, w twardej oprawie, w języku polskim i angielskim.

Finisaż zakończył się performancem dźwiękowym z użyciem mis tybetańskich i gongów w wykonaniu artysty oraz Pauliny Sylwestrowicz.kategoria: Wydarzenia, autor: , dodano: 2017-01-19 13:01:10, czytane: 2981 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego