ENG

Otwarte Triennale / Open Triennale / wizyty studyjne / studio visits / open call

II tura

Wydarzenia

Otwarte Triennale / Open Triennale / wizyty studyjne / studio visits / open call

OTWARTE TRIENNALE / OPEN CALL

Triennale Młodych 2017 / 2017 Young Triennale

Wizyty studyjne: Kraków – Katowice – Wrocław – Poznań – Szczecin, 29.11.–05.12.2016

Open call: do 31.12.2016

Triennale Młodych organizowane przez Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku po raz ósmy odbędzie się jesienią 2017. Od początku swojego istnienia skupia się na prezentacji najciekawszych tendencji w sztuce artystów najmłodszego pokolenia. Zgodnie z zamierzeniami, prekursorska inicjatywa, miała wyróżniać się na tle innych wydarzeń tego typu otwartą formułą. Przez ostatnie lata zmieniały się metody wyboru artystów, a jednak w znacznym stopniu oparte były na selekcji najciekawszych artystów i prezentacji ich pracy przez doświadczonych kuratorów i krytyków. Chcielibyśmy nawiązać do formuły przeglądu wypracowanej od początku, ale zamiast klasycznej wystawy proponujemy wykreowanie przestrzeni do dyskusji.

Na spotkania obowiązują zapisy pod adresem triennale@mail.com.

Prosimy o podanie miasta i preferowanego terminu spotkania:

29–30.11. Kraków

01.12. Katowice

02.12. Wrocław

03–04.12 Poznań

05.12. Szczecin

Oprócz serii spotkań w miastach ogłaszamy OPEN CALL, żeby dotrzeć do możliwie największej liczby artystów zainteresowanych udziałem w przyszłorocznej edycji Triennale.

Zgłoszenia w postaci portfolio (w formacie PDF, wielkości do 10 MB) wraz z biogramem oraz krótkim opisem własnych zainteresowań, artystycznej postawy (tekst do 1500 znaków) przyjmujemy do 31.12.2016 pod adresem e-mailowym: triennale@mail.com. Zapraszamy wszystkich artystów indywidualnych i kolektywy. Nie wprowadzamy ograniczenia wiekowego klasycznym limitem „mniej niż 35”.

Triennale Młodych 2017

Kuratorzy: Aurelia Nowak, Romuald Demidenko, Tomek Pawłowski

Organizator: Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku

Partnerzy: Interdyscyplinarne Studia Doktoranckie UAP (Poznań), Akademia Sztuki w Szczecinie, Zona Sztuki Aktualnej (Szczecin), Henryk (Kraków), Galeria Szara (Katowice), Wykwit i Warstwy (Wrocław), BWA Wrocław, Bunkier Sztuki (Kraków)kategoria: Wydarzenia, autor: , dodano: 2016-11-21 08:09:22, czytane: 3196 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego