ENG

Otwarte Triennale / wizyty studyjne i open call

Triennale Młodych 2017 / 2017 Young Triennale

Wydarzenia

Otwarte Triennale / Open Call

Triennale Młodych 2017 / 2017 Young Triennale

Wizyty studyjne: Gdańsk — Toruń — Łódź — Warszawa, 24—30.10.2016

Open call: do 30.11.2016


Triennale Młodych organizowane przez Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku po raz ósmy odbędzie się jesienią 2017. Od początku swojego istnienia skupia się na prezentacji najciekawszych tendencji w sztuce artystów najmłodszego pokolenia. Zgodnie z zamierzeniami, prekursorska inicjatywa, miała wyróżniać się na tle innych wydarzeń tego typu otwartą formułą. Przez ostatnie lata zmieniały się metody wyboru artystów, a jednak w znacznym stopniu oparte były na selekcji najciekawszych artystów i prezentacji ich pracy przez doświadczonych kuratorów i krytyków. Chcielibyśmy nawiązać do formuły przeglądu wypracowanej od początku, ale zamiast klasycznej wystawy proponujemy wykreowanie przestrzeni do dyskusji.

Na spotkania obowiązują zapisy pod adresem triennale@mail.com.

Prosimy o podanie miasta i preferowanego terminu spotkania:

24-25.10 Gdańsk

26.10 Toruń

27-28.10 Łódź

29-30.10 Warszawa

Kolejna seria wizyt studyjnych obejmująca Szczecin, Poznań, Wrocław, Katowice, Kraków zostanie ogłoszona w późniejszym terminie.

Oprócz serii spotkań w miastach ogłaszamy OPEN CALL, żeby dotrzeć do możliwie największej liczby artystów zainteresowanych udziałem w przyszłorocznej edycji Triennale.

Zgłoszenia w postaci portfolio (w formacie PDF, wielkości do 10 MB) wraz z biogramem oraz krótkim opisem własnych zainteresowań, artystycznej postawy (tekst do 1500 znaków) przyjmujemy do 30.11.2016 pod adresem e-mailowym: triennale@mail.com. Zapraszamy wszystkich artystów indywidualnych i kolektywy. Nie wprowadzamy ograniczenia wiekowego klasycznym limitem “mniej niż 35”.

Triennale Młodych 2017
Kuratorzy: Aurelia Nowak, Romuald Demidenko, Tomek Pawłowski

Organizator: Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku
Partnerzy: Intermedia ASP (Gdańsk), Gdańska Galeria Miejska, Kolonia Artystów (Gdańsk), Miłość (Toruń), Pracownia Portretu (Łódź), Galeria Wschodnia (Łódź), Akademia Sztuk Pięknych w Łodzi, Pracownia Działań Przestrzennych ASP w Warszawie, różnia (Warszawa), ₭em (Warszawa)kategoria: Wydarzenia, autor: , dodano: 2016-10-18 08:09:38, czytane: 5247 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego