ENG

4. Międzynarodowy Plener Rzeźby z Drewna Migranci. Swoi? Obcy?

Wydarzenia

4. Międzynarodowy Plener Rzeźby z Drewna już za nami. Wzięło w nim udział dziesięciu artystów z Norwegii, Niemiec i Polski. Warsztaty odbyły się dzięki współpracy Fundacji Wspólnota Gdańska oraz Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku, przy wsparciu Miasta Gdańska, Nadleśnictwa Gdańsk oraz firmy ASTE sp. z o.o.

Od 29 sierpnia do 10 września 2016 na gdańskiej Zaspie, na terenach zielonych przy ul. Czarny Dwór, wielkie kłody dębu, buku i modrzewia przeistaczały się w artystyczne dzieła związane z tematyką migracji. Przez niemal dwa tygodnie, w pocie czoła, pełnym słońcu i nadmorskiej bryzie artyści operowali piłami spalinowymi, dłutami i młotkami, tworząc swoje wizje związane z migracją. Na zakończenie pleneru – 10 września, odbyło się otwarcie wystawy rzeźb połączony z warsztatami rzeźbiarskimi dla każdego. Efekty pracy rzeźbiarzy i rzeźbiarek będzie można podziwiać m.in. w Parku im. Jana Pawła II w Gdańsku.

 

Uczestnicy pleneru:

Christoph Both-Asmus, Niemcy

Bente Kluge, Norwegia

Katarzyna Grządziela-Fankidejska, Polska

Stanisław Kośmiński, Polska

Krzysztof Mazur, Polska

Paweł Otwinowski, Polska

Jarosław Pajek, Polska

Maria Pajek, Polska

Marcin Plichta, Polska

Grzegorz Witek, Polska

 

Patroni medialni:

portal www.o.pl, Arteon. Magazyn o Sztuce, Gazeta Wyborcza Trójmiasto, Co Jest Grane 24, portal www.trojmiasto.pl

 kategoria: Wydarzenia, autor: , dodano: 2016-09-22 12:23:32, czytane: 2583 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego