ENG

Odeszła Małgorzata Malinowska „Kocur”

Wydarzenia

Z głębokim smutkiem przyjęliśmy wiadomość o tragicznej śmierci Małgorzaty Malinowskiej „Kocur”, artystki od lat związanej z Centrum Rzeźby Polskiej.

Małgorzata Malinowska wielokrotnie bywała w Orońsku, wspólnie z Markiem Kijewskim uczestniczyła w wielu wystawach zbiorowych organizowanych przez naszą instytucję. Studiowała malarstwo na Wydziale Malarstwa, Grafiki i Rzeźby w Państwowej Wyższej Szkole Sztuk Plastycznych (obecnie ASP) w Gdańsku. Dyplom zrealizowała w 1986. Stypendystka MKiS (1988, 1990). W 1994 porzuciła malarstwo sztalugowe. Ostatnio zajmowała się rzeźbą i projektowaniem graficznym.

16 października 2016 roku, o godz. 18.00, w Biurze Wystaw Artystycznych w Kielcach odbędzie się otwarcie wystawy „Dotyk”, na której prezentowana będzie jedna z prac duetu Kijewski / Kocur.

Dyrekcja i pracownicy Centrum Rzeźby Polskiej w Orońsku przyłączają się do wyrazów współczucia dla rodziny i przyjaciół.

 

 kategoria: Wydarzenia, autor: , dodano: 2016-09-08 12:04:49, czytane: 4475 x
Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego