ENG

Warsztaty do aktualnych wystaw

Wszystkie spotkania rozpoczynają się poznawaniem wybranych wystaw i rozmową skłaniającą do interpretacji prezentowanych prac. Drugą częścią zajęć są warsztaty plastyczne, w czasie których uczestnicy wykonają własne dzieła inspirowane aktualną ekspozycją i wykorzystają wiadomości zdobyte w czasie zwiedzania. Opowiadane treści i ćwiczenia manualne będą dostosowane do wieku uczestników. 

 

Warsztaty plastyczne do wystawy „Szostak” w Galerii „Oranżeria”

  • Portret abstrakcyjny

Współczesna rzeźba to nie tylko prace wykonane przy użyciu kamienia, drewna czy metalu. Wielu artystów korzysta z alternatywnych materiałów, kojarzących się na pozór z życiem codziennym, jak drut czy tektura falista. Podczas zajęć porozmawiamy o twórczości Karola Szostaka i jego niekonwencjonalnych portretach, a następnie spróbujemy stworzyć autoportrety.

Czas trwania: 90 min.

Cena: 7 zł / uczestnik

 

Warsztaty plastyczne do wystawy Sylwii Jakubowskiej „Dom / Schron” w Galerii „Kaplica”

  • Własne miejsca

W rzeźbie i obrazie można zamknąć wiele historii i emocji. Inspirując się pracą „Dom / Schron” Sylwii Jakubowskiej spróbujemy stworzyć własne bezpieczne przestrzenie. Uczestnicy wykonają w formie kolażu małe makiety i scenografie ważnych dla siebie miejsc.

Czas trwania: 90 min.

Cena: 8 zł / uczestnik

 

  • Dziennik

Wielu współczesnych twórców porusza temat otaczających nas informacji i wiadomości. Jakie treści przekazują nam na co dzień gazety i telewizja? Czy brakuje nam pozytywnych wiadomości?  W trakcie warsztatów i oglądania wystawy „Dom / Schron” zastanowimy się nad ich znaczeniem, a następnie wykonamy własne fikcyjne gazety, w których znajdą się  pozytywne wiadomości i zdarzenia.

Czas trwania: 90 min.

Cena:  7 zł / uczestnik

 

Warsztaty plastyczne do wystawy „Interplay” w galerii Muzeum Rzeźby Współczesnej

  • Magiczne obrazy, anamorfoza

Czym są złudzenia optyczne, jak działa anamorfoza, czyli celowe zdeformowanie obrazu? Podczas zwiedzania wystawy uczestnicy poznają kilka iluzji optycznych. Dowiedzą się również czym jest anamorfoza i gdzie ma zastosowanie oraz stworzą rzeźby inspirowane pracami Tomasza Drewicza, które w zależności od sposobu patrzenia pokażą nam różne kształty.

Czas trwania: 90 min.

Cena: 7 zł / uczestnik

 

  • Mikro – makro

Sztuka współczesna posługuje się często elementami zaczerpniętymi z otaczającego nas świata. Wielu artystów wykorzystuje w swojej twórczości efekt skali, powiększając doskonale znane nam przedmioty lub fragmenty świata przyrody. Podczas zajęć wyruszymy z lupą na poszukiwanie najmniejszych form rzeźbiarskich stworzonych przez naturę, wykonamy własne monumentalne prace rzeźbiarskie w nawiązaniu do twórczości Petera Pohla.

Czas trwania: 90 min.

Cena: 10 zł / uczestnik

Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego