ENG

Jak dojechać

UWAGA OBJAZD!

Objazd związany z pracami drogowymi

Z Radomia

Jadąc z Radomia drogą na Kraków („siódemka”), w Młodocinie zostaniemy skierowani na nową trasę (S7). Ominiemy Orońsko, następnie należy zjechać na węźle Szydłowiec-Północ w kierunku miejscowości Chustki i Orońsko. Dojeżdżamy do starej siódemki (jest po naszej prawej), którą wracamy w kierunku Radomia i po 7 kilometrach dojeżdżamy do Orońska. Dla mieszkańców Radomia wygodniejsza może być trasa przez miejscowość Kowala. Wyjeżdżamy z Radomia ulicą Krychnowicką i jadąc jak droga prowadzi, mijamy miejscowość Kowala i dojeżdżamy do miejscowości Ruda Wielka, gdzie skręcamy w prawo, do Orońska.

Z Szydłowca

Dojazd starą siódemką bez zmian. Jadąc nową trasą S7 od strony Szydłowca należy pamiętać, żeby zjechać na starą siódemkę, na węźle Szydłowiec-Północ.

Ponieważ wykonawca nowej drogi twierdzi, że taka sytuacja potrwa 1,5 roku, zostały podjęte starania o znalezienie lepszego rozwiązania od istniejącego.

Będziemy informować

 

» Wyznacz trasę dojazdu

Orońsko położone jest w odległości 120 km na południe od Warszawy, 180 km na północny-wschód od Krakowa, 15 km na południe od Radomia (przy trasie krajowej nr 7). Centrum Rzeźby Polskiej wraz z parkiem krajobrazowym zajmuje południowo-zachodnie tereny wsi Orońsko pomiędzy drogą nr 7, ul. Topolową i terenami Gospodarstwa Rybackiego.

Współrzędne geograficzne Orońska: 51°18'48.671"N, 20°59'19.968"E.

Z południa i północy Polski najłatwiej dojechać samochodem osobowym krajową „siódemką”: zjazd w miejscowości Orońsko, w ul. Józefa Brandta, potem ul. Topolową, kierując się tablicami informacyjnymi. Z kierunków wschodnich i zachodnich najkorzystniej jest dojechać do Radomia i dalej już drogą nr 7.

Inna możliwość to komunikacja PKS lub prywatne linie transportowe obsługujące lokalne trasy pomiędzy Radomiem a Skarżyskiem-Kamienną. Transport kolejowy dociera wyłącznie do Radomia lub Szydłowca.

Prywatne linie (busy): Radom, ul. W. Beliny-Prażmowskiego, odjazd z parkingu naprzeciwko dworca autobusowego, kierunek Szydłowiec i Skarżysko-Kamienna.

Rozkład jazdy: www.radom.rozkladyjazdy.pl/busy

Wyszukiwarki połączeń: www.e-podroznik.pl

Landart Network O.pl Fundacja im. Józefa Brandta Biuletyn Informacji Publicznej Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego